ARANACAK KELİMEYİ GİRİN

MEYVE BAHÇESİ TESİSİ

2099 defa okundu / 15.05.2017 / DANIŞMANLIK HİZMETLERİ Kategorisinde...

Uzmanlık alanlarımızdan biri de özellikle sert çekirdekli meyve bahçelerinin (badem, ceviz, erik, şeftali, nektarin, kayısı vb) kurulmasıdır.

Bu konuda anahtar teslimi (arazinin temin edilmesi, arazinin düzeltilmesi, çit çekilmesi, sulama ve elektrik sistemlerinin oluşturulması, fidanların temin edilmesi, fidanların dikilmesi, arazi içinde gerekli yapıların inşaası vb) meyve bahçeleri tesis edebilmekte ve kurulmuş bu tür meyve bahçelerinin bakımını (bitki besleme ve bitki koruma programları, budama işlemleri vb) üstlenebilmekteyiz.

Meyve bahçelerinin kurulması ciddi bir deneyim gerektirmekte olup, bu tür projelere yönelik olarak ilk etapta masa başında ciddi seviyede hazırlık yapılması, daha sonra belirlenmiş arazi üzerinde hazırlanan plan doğrultusunda bu projenin uygulanması gerekmektedir.

Projeyi uygulayacak ekibin oluşturulması ve denetimi de oldukça önemli olup,  ileride  kurulmuş meyve bahçesiyle ilgili sıradışı veya beklenmeyen sorunlar  çıkmaması  belirtilen ekibe ve onların yaptığı işlerin, yapım aşamasında, düzenli bir şekilde kontrol edilmesine bağlıdır.

YUKARI ÇIK