ARANACAK KELİMEYİ GİRİN

AYDIN TARIMINA 38 MİLYON TL’LİK YATIRIMIN ÖNCÜLÜĞÜNÜ YAPTIK

1053 defa okundu / 22.05.2017 / HABERLER Kategorisinde...

Aydın’da hazırladığı ve gerçekleştirdiği tarımsal kalkınma projeleri ile Aydın’ın en büyük tarımsal danışmanlık firması konumunda olan Karya Tarımsal Danışmanlık, firma olarak hazırladıkları projelerle Aydın’a 38 milyon TL’lik tarımsal kalkınma yatırımına öncülük ettiklerini, 2016 yılında Ege ve Akdeniz’e da hizmet verme kararı aldıklarını açıkladı.

KARYA AYDINLI ÜRETİCİLERİN GÜVENİNİ KAZANDI.
 
26 yıldır Aydın çiftçisine ziraat mühendisi olarak hizmet vermekten onur duyduğunu belirten Karya Tarımsal Danışmanlık Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Hacer Boden Yağdereli; “kendim  21 yıl ziraat mühendisi olarak, son dokuz yıl da Karya Tarımsal Danışmanlık firması olarak ekibimle Aydın çiftçisine, tarım üreticilerine hizmet veriyorum. İki binli yıllardan sonra ülkemizde güvenilir gıda için üretim tekniklerinin modernizasyonuna hibe destekler başlayınca tarımsal üreticilerimizi bu desteklerden faydalandırmak, onları bilgilendirmek, Aydınlı üreticilerimizin tarımsal modernizasyonunun önünü açma gibi bir sorumluluğu omuzlarımızda hissettik. Bu amaçla Karya Tarımsal Danışmanlık şirketi kurulmuştur. Karya olarak proje hazırlayıp, hibe ve desteklerle Aydın üreticisinin önünü açmamız gerekiyordu. Hazırladığımız projelerle Aydın tarımına 38 milyon TL’lik yatırım kazandırdık. Karya olarak Aydınlı üreticilerimizin güvenini kazandık. Kalite ve dürüstlük temel ilkemiz. 2016’da Ege ve Akdeniz’e de hizmet verme kararı aldık” dedi.
 
KARYA OLARAK; TARIM VE KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME KURUMU, KIRSAL KALKINMA, AJANS PROJELERİ,  ORGANİK TARIM VE İYİ TARIM UYGULAMALARI ALANLARINDA HİZMET VERİYORUZ.
 
Aydın’ın Yenipazar İlçesi’nde ticaretle uğraşan  bir babanın Ziraat Mühendisi kızı olarak çiftçilerle iç içe bir yaşamdan gelerek Karya Tarımsal Danışmanlık firmasının doğduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanı Hacer BodenYağdereli; “Karya önce çiftçinin güvenini kazandı. Aydın çiftçi ve üreticisinin önünü açmak ve modernizasyonuna destek olmak amacıyla çıktığı bu yolda büyük işler başardı. Karya 20 kişilik uzman bir ekiple Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Kırsal Kalkınma, Ajans Projeleri hazırlama yanında Organik Tarım Ve İyi Tarım Uygulamaları alanlarında da hizmet veriyor. Üreticimize tarımsal üretim, işleme ve pazarlama sürecinin bütün aşamalarında karşılaştığı problemler konusunda yardımcı oluyoruz. Karya Tarımsal Danışmanlık İşletme ekonomisi danışmanlığı, işletmeler arası işbirliği planlarının hazırlanması, işletme analizleri, işletme planlarının hazırlanması, işletme organizasyon önerileri, iş organizasyon önerileri, finansman planlarının hazırlanması ve fizibilite hesapları, pazarlama ve eko turizm, işletme ekonomisi ile ilgili konulardaki desteklemeler, tarımsal inşaat ve yatırım planları, mekanizasyon maliyet hesaplamaları, makine alım ve satım danışmanlığı, çiftlikte ve tarlada makine işletmeciliği, hayvansal üretim, bitkisel üretim, iyi tarım uygulamaları ve organik tarım danışmanlığı, tarım politikası önlemleri ve desteklemelere ilişkin danışmanlık, toprak, bitki, yem, gübre analizlerinin değerlendirilmesi ve tavsiye verilmesi, münavebe, üretim teknikleri, bitki bakımı, hasat, depolama, işleme tekniği ve pazarlama, bitki koruma, hayvan sağlığı, hayvan bakımı, besleme, hayvansal ürünlerin işleme ve pazarlaması, kayıtların tutulması ve hukuksal danışmanlık alanlarında bir Türkiye markası haline gelmiştir” dedi.
 
TRALLES OTEL KARYA İÇİN PRESTİJ PROJESİ OLDU. MEMLEKETİM YENİPAZAR’DA İLK ROBOT SAĞIM PROJESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK.  
 
2-20160210084729.jpgAydın Umurlu yolu üzerinde yapılan Tralles Otel Kırsal Kalınma Projesinin kendisini çok heyecanlandırdığını belirten Karya Tarımsal Danışmanlık Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Hacer BodenYağdereli; “ Aydın Umurlu yolu üzerinde ki Tralles Otel projesi firmamız için prestij projesi oldu. Biz Karya olarak üreticilerimize birçok proje hazırlamıştık ama bir turizm projesine ilk imza atacaktık. Bu proje ekibimizde ki herkesi çok heyecanlandırdı. Üzerinde çok itinalı çalıştık. Proje hayata geçti.  Memleketim Yenipazar’a her gidiş gelişimde otele baktığımda geçmişte proje hazırlanırken ki yaptığımız çalışmalar ve duyduğumuz heyecanın hatıraları gözümde canlanıyor. Ekipçe başarmış olmanın hazzını yaşıyorum. ” dedi.
 
Doğup büyüdüğü ve ailesinin yaşadığı Aydın Yenipazar ilçesi içinde projeler hazırlamaktan büyük haz aldığını belirten Karya Tarımsal Danışmanlık Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Hacer BodenYağdereli; “Doğup büyüdüğüm memleketim Yenipazar içinde proje hazırlarken ayrı bir heyecan duyuyorum. Açıkçası doğup büyüdüğüm o pideleri ile ünlü ilçeme karşı pozitif ayrımcılık da yapıyorum. Karya olarak ilçemde 4 adet Aydın’da bir ilk olan robot sağım projesini gerçekleştirdik. Robot sağımda geleneksel yöntemde sağım esnasındaki yüksek işgücü isteği robot sistemle 24 saate yayılmıştır. Biz bu projemiz ile geleneksel sağım yöntemlerinden robot sisteme geçişlerde hayvan üzerinde işlem değişikliğinden kaynaklanan pek çok stresin önüne geçerek süt verimini de yükselttik” dedi.
 
DÜRÜSTLÜKTEN ASLA ÖDÜN VERİLMİYOR
 
1-20160210084831.jpgKarya Tarımsal Danışmanlık Genel Müdürü Ercan Karazeybek’de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu projelerinde Karya’nın büyük başarılara imza attığını belirterek; “Bir ziraat mühendisi olarak Karya firması benim hayatımda ki ve mesleğimdeki dönüm noktamdır. Karya olarak Aydın üreticisine ve tarımına hizmet için üreticimizin AR-GE’si olmamız, çiftçiyle iç içe yaşamamız, onlar için modernizasyon projeleri hazırlamamız, projeleri yürütmemiz, ama en önemlisi yönetim kurulu başkanımızın birinci şart olarak ortaya koyduğu dürüstlük ve güvenden asla ödün vermememiz gerekiyordu. Karya ile bu gün geldiğimiz noktada güzel başarılara imza attık. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Projelerinde 38 Milyon TL’ye Ulaştık. Projelerin hazırlanması ve yürütülmesi konusunda Yönetim Kurulu Başkanımız hep en önde oldu. Ekip ruhunu bizlere aşılayarak arkadaşlarımızı proje konusunda uzmanlaştırdı. Bu gün Karya olarak Proje departmanındaki 7 Ziraat Mühendisi 1 Tekniker, Organik Tarım Ve İyi Tarım Danışmanlık Departmanında 9 Ziraat Mühendisi ile Aydın, Ege ve Akdeniz’e hizmet vermekteyiz. Karya olarak Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu projelerinde 11. Çağrı Döneminde 4.055.408 TL, 12. Çağrı Döneminde 8.165.762 TL, 13. Çağrı Döneminde 5.774.868 TL, 14.Çağrı Döneminde 3.434.359 TL, 15.Cağrı Döneminde 11.336.622 TL’lik proje ürettik ve gerçekleştirdik. Bunun yanında kırsal kalkınma projelerine,  Aydında 105.000 Dekar Alanda 1250 Üreticiye 7 Milyon TL’lik organik tarım danışmanlığı hizmeti,  Aydın Genelinde 478 Çiftçiye Tarımsal Yayım Ve Danışmanlık Hizmeti,  Türkiye genelinde çok sayıda firma ve üreticiye iyi tarım uygulamaları danışmanlığı hizmeti vermekteyiz” dedi.
 

YUKARI ÇIK