Telefon
WhatsApp
İnstagram
FİDAN TEMİN HİZMETİ

FİDAN TEMİN HİZMETİ

Fidan Temini

Şirketimiz, her çeşit fidan temin edebilmekte veya aracılığımız olmadan doğrudan yapılacak fidan alımlarında denetim hizmeti sunabilmektedir. Fidan seçiminde önemli kriterler mevcut olup, bu kriterler ancak bu konuda uzmanlaşmış kişi veya kurumlarca tespit edilebilir. Üzerinde hassasiyetle durmakta olduğumuz bu kriterler şunlardır:

-        Fidanın yetiştirilme koşulları

-        Fidanın sağlık durumu

-        Fidanın gelişmişlik durumu

-        Sertifika

-        Anaç ve cins seçimi

-        Anaç ve cins uyumu

-        Anaç, cins ve beklenen verim arasındaki ilişkiler

-        Elde edilebilecek verim

-        Fidanın bakteriyel veya virütik bir hastalık taşımıyor olması

-        Fidan ve toprak türü arasındaki ilişki

-        Anaç, cins , çiçeklenme ve don olgusu arasındaki ilişki

Özellikle meyve bahçeleri tesisi açısından fidan konusu son derece önemlidir. Fidanlarla ilgili sorunlar genellikle fidanlar dikildikten sonraki 2 veya 3 yıl sonra anlaşılabilmekte, ancak bu defa çok geç kalınmış olmaktadır. Bu nedenle teknik bir konu olan fidan seçiminin profesyonel bir danışman firmadan yardım alınması önemlidir.

Temin edilen fidanın dikim koşulları ve dikimden sonra yapılacak bakım işlemleri de son derece önemli olup, şirketimiz bu konuda gerekli organizasyonları oluşturabilmekte ve hizmet verebilmektedir. Fidanları doğrudan temin etmek istemeniz durumunda şirketimiz fidanı satacak kişi veya kurumun sağlıklı fidan verip vermemekte olduğunu tespit etmek üzere kontrol hizmeti de verebilmektedir.

 

Önceki
KAMERALI FEROMON TUZAKLARI

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM